Skrytek i Wrocławskie Krasnale

Spektakl nawiązuje do legendy o psotnym chochliku jaki nawiedził Wrocław przed tysiącem lat. Wezwane na pomoc krasnale pozbyły się chochlika i w nagrodę zamieszkały we Wrocławiu.

Nasza opowieść jest kontynuacją legendy. Mija tysiąc lat i Chochlik powraca. Tym razem wyposażony w nowoczesne metody by czynić psoty.

 Wezwany na pomoc Krasnal Ogrodowy staje się bohaterem i pomaga odprawić Skrytka Chochlika w siną dal.

Spektakl porusza bardzo aktualne tematy; eokologiczny – smog, i uzależnienie od  urządzeń elektronicznych – Smartfon, telefony.

Reżyseria Karolina Szczepanowska

Scenariusz Stefan Brzozowski na podstawie autorskiej książki o tym samym tytule

Muzyka Paweł Głosz

Mapety Małgorzata Bekalarska

Sceniczna Grafika Katarzyna Olbromska

 Występują;  Ariel Osiak , Kinga Wlaszczyk, Marcin Cichoń, Kasia Pawarska i Stefan Brzozowski

KBS_6079 (1024x684)


Cukierku, ty łobuzie!

„Cukierku ty łobuzie” to opowieść o niezwykłym kocie, który jest tytułowym bohaterem spektaklu. Kot Cukierek trafia do domu w którym domownicy dokładają wszelkich starań by kota prawidłowo wychować.  Tata zaprowadza specjalne zwyczaje dotyczące opieki nad kotkiem. Cukierek nie może wychodzić sam na zewnątrz i obserwuje świat tylko z perspektywy parapetu. Któregoś dnia zapragnął wydostać się na podwórko. Przemknął między nogami taty niosącego zakupy. W ten sposób Cukierek zaczyna poznawać okolice – drażni psy, smakuje wody z kałuży i poluje na małe ptaszki. Wraca do domu dopiero wtedy, gdy zaczyna doskwierać mu głód.

To jedynie początek przygód z kocim łobuziakiem. Wizyta u weterynarza, skoki do hokejowej torby, zabawa ze swetrem mamy Marcela, czy wspinaczka po świątecznej choince to kolejne wyzwania dla kota i całej rodziny.

Przygody kota Cukierka barwnie opisał Waldemar Cichoń, a scenariusz spektaklu przygotował Stefan Brzozowski.

Grafikę sceniczną wykonała Katarzyna Olbromska, a kostiumy i lalkę kota Małgorzata Bekalarska.

Muzykę skomponował Paweł Głosz.

Występują; Kinga Wlaszczyk, Ariel Osiak, Marcin Cichoń, Kasia Pawarska i Stefan Brzozowski

Spektakl trwa 50 minut.

Pączkowe Drzewo

Wszyscy lubimy pączki, a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie (o smaku truskawkowym). Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domku obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.

Spektakl „Pączkowe drzewo” jest adaptacją popularnej książki Stefana Brzozowskiego. Autorowi zależało, aby o trudnym temacie, jakim jest  niepełnosprawność opowiedzieć dzieciom w prosty sposób. Pokazać, że niepełnosprawni żyją obok nas i wcale nie są dziwni. Po prostu trochę inni. Ale w taki sam sposób zasługują na uwagę i szacunek. W przedstawieniu Teatru na Ostrowie biorą udział aktorzy i lalki, a widzom spodobają się, z pewnością, autorskie piosenki śpiewane na żywo i piękna scenografia.

foto31 foto10 dsc_9194

Czas Trwania: 60 minut


Marzenia do Spełnienia

Komedia dla całej rodziny.

Psotny Jaś chciałby mieć przyjaciół, ale w klasie nie jest lubiany. Spokojniejsza Tola, choć bardzo mądra, czuje się odrzucona i też nie cieszy się szczególną popularnością. Oboje bardzo chcą to zmienić. Okazja nadarzy się, kiedy poznają tajemniczego Chochlika Mago, który zaprasza ich w podróż do krainy, gdzie spełniają się wszystkie marzenia. Jasia i Tolę czeka po drodze wiele zabawnych i pouczających przygód. Spotkają Balonową Damę (z baloników jest w stanie stworzyć każdą rzecz, jaką wymarzą sobie dzieci) i zielonego stwora Śmieciożercę (samotnego wojownika o to, by na Ziemi było zawsze czysto). W ręce naszych bohaterów wpadnie też kufer z przedziwną zawartością. A wszystko po to, by Jaś i Tola przekonali się, że prawdziwa przyjaźń jest największą wartością.

„Marzenia do spełnienia” to baśniowy spektakl z dowcipnymi dialogami oraz piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów. Mamy nadzieję, że zawładnie sercami wszystkich widzów – tych małych i dużych, a śpiewana pod koniec piosenka przekona Was, że warto spełniać marzenia.

foto15 foto02 26

Czas Trwania: 70 minut


———————————————————————————–

Klik i robisz co chcesz

KLIK_small

Spektakl teatralny realizowany przez aktorów Teatru na Ostrowie porusza  bardzo aktualne tematy: bezpieczny Internet, uzależnienie od smartfonu, hejt internetowy.
„Klik, i robisz co chcesz” opowiada o grupie uczniów, dla których momentami świat wirtualny staje się ważniejszy od rzeczywistego.
Przedstawienie stawia pytania dotyczące wartości przyjaźni, funkcjonowania w grupie rówieśniczej, w której hejt i mowa nienawiści są zjawiskami powszechnymi.
Spektakl aktorsko-lalkarski z piosenkami na żywo.
Przygotowaliśmy broszurę omawiającą na 16 stronach bezpieczeństwo w sieci. Broszurę mogą otrzymać wszyscy widzowie, i posłużyć może jako pomoc w zajęciach dydaktycznych.
Scenariusz Stefan Brzozowski, muzyka Tomasz Basel, scenografia Aleksandra Brzozowska
Występują; Klaudia Wójcik, Aleksandra Radzioch, Marcin Cichoń, Stefan Brzozowski i Marek Kosiński.

—————————————————————————————————-
Spektakl – lektura szkolna

„Karolcia” – to opowieść o ośmioletniej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje magiczny błękitny koralik. Czarownica Filomena stara się go zdobyć, by korzystać z jego mocy. Karolcia i jej przyjaciel Piotr po wielu przygodach zrozumieją, że Koralik może służyć ludziom do spełniania ważnych  marzeń. Spektakl zachęca widzów do realizowania marzeń i nie poddawania się przeciwnościom losu.
Autorem scenariusza i słów piosenek jest Stefan Brzozowski.
Muzyka – Malwina Rabenda. Występują; Klaudia Wójcik, Aleksandra Radzioch, Marcin Cichoń i Marek Kosiński.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.888419396078817&type=3

P1070233 P1070244

—————————————————————————————


Kalosze Szczęścia

Wróżki Troska i Radość postanawiają podarować magiczne kalosze pewnej rodzinie, w której mamy dziadka Oskara i wnuczkę Olę (oraz ukochanego kota Felixa). Dzięki gumiakom krewni mogą dostać wszystko, czego dusza zapragnie. Nie tylko oni. Podobnie dzieje się ze sprzedawcą ptasiego mleczka marzącym o wielu kupujących, czy z Panią Rabacik szukającą nieustannych promocji. Kolejne wypowiadane przez bohaterów życzenia spełniają się w okamgnieniu, ale Oskar, Ola i inni szybko przekonują się, że to nie wystarczy, by być w pełni szczęśliwym.

dsc_0377-1024x699 dsc_0393-1024x680 foto07

Spektakl na motywach baśni „Kalosze szczęścia” Hansa Christiana Andersena jest próbą odpowiedzi na odwieczne pytania: czego tak naprawdę pragniemy, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i czym dla każdego z nas jest szczęście.

Czas Trwania: 60 minut



Tajemnicza Biblioteka

Nudna szkolna biblioteka? Rzędy zakurzonych półek z książkami? Tylko pozornie. Bo po zmroku to miejsce zmienia się nie do poznania. Kiedy Pani Bibliotekarka zamyka drzwi spomiędzy tomów wyfruwa Miki, Mol Książkowy. Noc to czas dla niego. Musi wszystko uporządkować, aby następnego dnia czytelnicy się nie skarżyli na kurz. Rzecz w tym, że jeden z czytelników – Jaś – został przez przypadek w bibliotece i zasnął między książkami, choć przyszedł tylko oddać szkolną lekturę. Jaś czytać nie lubi, więc Mol Miki będzie musiał się mocno napracować, aby przekonać upartego ucznia, że w książce liczą się nie tylko obrazki. Wyczaruje dla niego…koleżankę, a Karolcia pomoże naszym bohaterom uratować bibliotekę.

dsc_0601

Nie bójcie się zajrzeć do naszej biblioteki. Miłością do książek warto zarazić wszystkich.

Zapraszamy do biblioteki…

foto09 p1070334-480x640 p1160639-1024x640

Czas Trwania: 60 minut


Mały Ostrów Wielki Tumski

Gdzieś na Ostrowie Tumskim jest tajemnicze miejsce, gdzie czas się zatrzymał. To hotel, w którym każdy pokój ma imię i nazwisko jednej z historycznych postaci, jakie odwiedziły niegdyś Ostrów. Są więc apartamenty dawnych książąt – Henryka Dobrego i Henryka Probusa, pokoje kompozytora Fryderyka Chopina, patronki Europy Edyty Stein i ukochanego papieża Jana Pawła II. Za dnia o to ważne miejsce dba Pan Bazyli, po zmroku stróżuje zaś Ignacy, duch historii Ostrowa Tumskiego. Obaj oprowadzają nas po świecie, który kiedyś istniał, a teraz przypominają o nim wydarzenia ze szkolnych podręczników i turystycznych przewodników. Niektóre z opowieści mrożą krew w żyłach, jak historia mściwego Henia, odrzuconego zalotnika, który podpalił zakład swojego mistrza (i ojca ukochanej), a potem wdrapał się na wieżę katedralną i…już tam pozostał. Inne kończą się happy endem, jak legenda o Maćku o koślawych nogach i jego cudownym uzdrowieniu. Legend z Ostrowa Tumskiego słuchają turyści, a wśród nich kucharz Marco (zafascynowany przepisem na kluski śląskie) i Amerykanka, która chce kupić…zegar z Katedry.

Spektakl „Mały Ostrów, wielki Tumski” to popis aktorów, ale występują też lalki, a scenografia zachwyci najmłodszych, bo wykorzystano m.in. ruchomy horyzont z obrazami i prezentacje multimedialne.

14686528_10206001832279894_1921029559_n maly-ostrow-4

Zapraszamy Was w podróż swoistym wehikułem czasu, a przy okazji ciekawa i nietypowa lekcja historii Wrocławia.

Spektakl trwa 60 min.

img_0221 Tlo-zbiry-3



Edi z Bombaju 

Mały Edi, chłopiec z Indii wraz z rodzicami, absolwentami wrocławskiej Akademii Medycznej, przyjeźdża do Polski. W jego rodzinie żywe są wspomnienia polskich dzieci, które znalazły schronienie w Indiach podczas II Wojny Światowej. Jednym z opiekunów dzieci był dziadek Ediego. Marzenie dziadka by zobaczyć Polskę spełnia Edi. Zanim jednak odnajdzie swoje miejsce w szkolnej klasie będzie musiał pokonać niechęć spowodowaną jego pochodzeniem i odmiennym kolorem skóry.

W klasie, gdzie relacje są od dawna ułożone, pojawienie sie nowego kolegi z innej kultury wywołuje burzę emocji. Koledzy albo okazują mu wrogość, albo traktują, jak swego rodzaju osobliwość. Dorośli zaś nadmiernie się starają, by poczuł się dobrze, ale przynosi to wręcz odwrotny skutek. Po kilku perturbacjach, wszystko oczywiście kończy się dobrze. Spektakl nie daje gotowej recepty na rozwiązanie tego typu problemów. Delikatnie i z humorem obnaża tylko nasze ludzkie przywary.

Dynamikę przedstawienia budują zmiany planów od aktorskiego, przez lalkowy, aż po plastyczno-świetlny. Ciekawa scenografia i wspaniała niemalże filmowa muzyka dopełniają atrakcyjności spektaklu.

Za scenariusz odpowiada Stefan Brzozowski

Występują; Daria Iwan, Ariel Osiak, Marcin Cichoń, Kinga Wlaszczyk, Kasia Pawarska

Reżyseria; Marta Kwiek

Muzyka; Elżbieta Sokołowska

Scenografia,kostiumy i lalki; Małgorzata Bekalarska

           Bez nazwy-1 (2)


Tytus,Romek i A’Tomek

KBS_0789 (1024x826) KBS_0611 (1024x684)

„Tytus, Romek i A’Tomek – Misja Uczłowieczanie” to adaptacja kultowej serii komiksów Papcia Chmiela. Spektakl opowiada o narodzinach Tytusa de Zoo – małpy zrodzonej z plamy tuszu w pracowni artysty. Misji uczłowieczania podejmują się młodzi przyjaciele Papcia – Romek i A’Tomek. Szybko okazuje się, że bycie przewodnikiem w świecie ludzi nie jest wcale proste, a cwany szympans wcale a wcale nie planuje współpracować. Rysowana „na oczach widzów” scenografia oraz odwołująca się do lat 80. muzyka pozwoli starszym widzom jeszcze raz założyć krótkie spodenki i wyruszyć w nostalgiczną podróż. Dla młodszych będzie to przede wszystkim opowieść o przyjaźni, dorastaniu i kształtowaniu relacji w grupie młodych ludzi.

Tytus, Romek i A’Tomek – Misja Uczłowieczanie

na podstawie cyklu opowieści graficznych Henryka Jerzego Chmielewskiego

scenariusz i reżyseria: Stefan Brzozowski

scenografia: Alex Aleksiejczuk

animacje: Jan Głąb

muzyka: Paweł Głosz

obsada: Ariel Osiak, Marcin Cichoń, Tomasz Lipka

czas trwania: 70 minut , produkcja: Fundacja Pączkowe Drzewo i Teatr na Ostrowie

—————————————————————————————

————————————————————————————–

Paweł i Gaweł

0001 (17) 


„Paweł i Gaweł w jednym stali domu,

Paweł na górze, a Gaweł na dole.

Paweł spokojny, nie wadził nikomu,

Gaweł najdziksze wymyślał swawole.”

Komediowy spektakl dla najmłodszych widzów.

Brawurowo zagrana klasyka polskiej literatury.

Sąsiedzki spór wczoraj i dzisiaj. Wyraziste postaci, zaskakujące zwroty akcji i nauka przez śmiech.

„Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”- powiedzenie to znamy wszyscy bardzo dobrze, a jednak…

Aleksander Fredro w dowcipny sposób tłumaczy by nie czynić drugiemu co tobie niemiłe.

W spektaklu widzowie odnajdą też inne bajki Fredry, takie jak “Osiołkowi w żłoby dano”, “Baba i Cygan” i “Małpa w kąpieli”.

Spektakl zrealizowano w planie aktorskim i lalkowym.

Występują: Stefan Brzozowski, Ariel Osiak i Kinga Wlaszczyk

Scenariusz Stefan Brzozowski

Spektakl trwa 50 minut.

DSCN0393

———————————————————————————–

—————————————————————————————

Detektyw Pozytywka

Spektakl powstały na podstawie książki Grzegorza Kasdepke pod tytułem„Detektyw Pozytywka”.

Tytułowy bohater spektaklu to sympatyczny detektyw, właściciel Agencji Detektywistycznej „Różowe Okulary”. Detektyw Pozytywka zagadki kryminalne rozwiązuje w mig. Jego jedynym orężem w walce ze złoczyńcami jest kaktus w doniczce i intelekt.  Konkurentem Pozytywki jest detektyw Martwiak, właściciel Agencji Detektywistycznej „Czarnowidz”. Obaj detektywi mieszkają w jednej kamienicy. Pozytywka zajmuje mały pokoik na poddaszu. Tam odwiedzają go sąsiedzi i powierzają mu niezwykłe zagadki do rozwiązania.

Spektakl zrealizowano w planie aktorskim i lalkowym.

Reżyseria Karolina Szczepanowska

Scenariusz Stefan Brzozowski 

Muzyka Przemysław Michalak

Występują: Ariel Osiak, Stefan Brzozowski, Karolina Kowalska, Marcin Cichoń, Kinga Wlaszczyk

42962293_2151087381576354_4125112403278954496_n43952484_1749618045160825_1307552280156831744_n

———————————————————————————-

Marcel i Przyjaciele 

Spektakl z przesłaniem ekologicznym dla najmłodszych widzów.Opowiadający o tym jak każdy z nas może dbać o nasze środowisko. W spektaklu zobaczymy wiele barwnych postaci: Jurek i Wronek mieszkańcy drzewa z podwórka.  Śmieciożercę, kosmitę przybyłego z pomocą dla ziemian.  Żabę Renatę,która nic nie  kuma.

Wśród przyjaciół Marcela pojawi się również Dama Balonowa i dla wszystkich małych widzów przywiezie  balonowe cudaki zwierzaki.

Występują:

Stefan Brzozowski, Dorota Brzozowska,Ariel Osiak,Karolina Kowalska.

26962410_1478118648954037_2134804713116329273_o DLOWR

————————————————————————————-

Współpracujemy

ekobilet pobrane-1 logo-szkola-w-miescie  logo_czasdzieci_jpg_300px organizer logo1 logo info centrum  wka log podst 125pobrane-1 pobrane

Zespół aktorski

Kinga Wlaszczyk,Ariel Osiak, Stefan Brzozowski,Dorota Brzozowska, Karolina Kowalska,Paweł Janyst, Daria Iwan,Tomasz Lipka, Marcin Cichoń, Kasia Pawarska

Biuro Organizacji Widowni

Dorota Brzozowska ,Beata Krzemińska

Scenografia i kostiumy

Małgorzata Bekalarska, Małgorzata i Ryszard Lech

Fotografia                           

Karol Budrewicz ,Stefan Brzozowski, Ewa Felsztyńska,Tomasz Szambelan,

Video

Rafał Maćkowiak

Grafika

Katarzyna Olbromska