Scena Pod 4

 W repertuarze sceny znajdą się wieczory z poezją i sztuki teatralne od klasyki przez komedię po dramat. Tu monodram przerodzi się w salon wymiany myśli niekoniecznie stąpającej twardo po ziemi, a czasem scena stanie się forum wymiany intelektualnych rozważań.

Repertuar będzie wzruszał, bawił, budził refleksję, a nawet uzależniał. Scena teatru jest mobilna i będzie przyjmować zaproszenia oraz zamówienia spektakli, by ruszyć w drogę ze sztuką na walizkach.

Zapraszamy 

W sezonie 2018 w repertuarze spektakle ;

„Okruchy z życia”

Spektakl jest próbą poszukiwania prawdy. Prawdy której szukała Edyta  Stein.  Przenosi nas we wspomnienia bohaterki. Z jej perspektywy widzimy rzeczy jakie do tej pory były niedostrzegane. Mniej lub bardziej świadomie wypierane. Szukamy wspólnie z bohaterką  pamięci jej decyzji. Wspomnienia przemierzają  lata nauki,młodzieńczą radość,kobiecą dojrzałość, religijne zwątpienie, przygodę z naukową filozofią, nawrócenie ,wstąpienie do Karmelu…

W trakcie tej retrospekcji zadajemy sobie pytanie:

dlaczego decydujemy się na te konkretne wybory życiowe ?

„Wciąż na próżno staram się zrozumieć , jaką rolę w dziejach świata odgrywamy , my-ludzie. Jakiś czas temu zwrócił moją uwagę fragment Ewangelii według Łukasza: ”wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi według tego co postanowione, lecz biada człowiekowi , przez którego będzie wydany”. Czy nie ma to ogólnego znaczenia? Powodujemy zdarzenia i ponosimy za nie odpowiedzialność. Ale nie wiemy w gruncie rzeczy , co czynimy, i nie jesteśmy w stanie powstrzymać biegu historii , nawet wycofując się z niej. Zrozumieć tego oczywiście niepodobna.”

Pamięć ,która wrosła w kamień korzeniami , wydaje owoce również współcześnie.  Czy prawda  Edyty Stein jest w nas samych? Czy również dzisiaj, otoczeni natłokiem spraw ,pytamy się o powody istnienia? Czy poszukiwanie prawdy  jest  naszym codziennym wyzwaniem?

„Kto szuka prawdy ,szuka Boga , choćby o tym nie wiedział”

Św.Edyta Stein

Stone Wheel

Ascetycznie wyrazista scenografia jest ważnym dopełnieniem spektaklu.

______________________________________________

„Pożądanie w cieniu pokrywki”

Spektakl komediowy Jacka Getnera

Ten, Który Daje Szczęście zaprasza na spotkanie dwie panie. Ma dla nich rzecz absolutnie niezwykłą, wręcz niewiarygodną. Na Tę, Która Da Więcej czeka Cudowny Zestaw Garnków o wręcz kosmicznych właściwościach, wymarzonych i upragnionych przez kobiety. Rozpoczyna się licytacja, której wyniku nie sposób przewidzieć…dsc_0679b

„Pożądanie w cieniu pokrywki” to sztuka o świecie iluzji, której wciąż ulegamy. Odpowiednio opakowany, sprzedaje nam nasze marzenia. Dajemy się na niego nabrać, bo bez względu na wszystko chcemy wierzyć, że to co nieosiągalne, jest na wyciągnięcie ręki.

Wsytępują: Paweł Janyst,Magdalena Mielczyk, Daria Iwan, Ewelina Niewiadowska

 

pozadanie_161203_43 pozadanie-ulotka-a6-podglad-1 pozadanie_161203_44

 

 

____________________________________________