O Teatrze

Teatr na Ostrowie zaprasza widzów do najbardziej niezwykłego miejsca we Wrocławiu. W sercu miasta gramy spektakle dedykowane w szczególny sposób dzieciom i młodzieży. Opowiadamy w nich o małych radościach i smutkach,  jakie miewają najmłodsi. Nie boimy się oswajać ich z wymagającymi tematami – niepełnosprawnością (w „Pączkowym drzewie”), odrzuceniem i mową nienawiści w „Klik, i robisz co chcesz”, ale też wielowiekową historią miasta w „Mały Ostrów, wielki Tumski”, czy ekologią w „Skrytek i Wrocławskie Krasnale”.

Polecamy młodzieży spektakl „Tytus , Romek i A’Tomek”, adaptację serii komiksów Henryka Chmielewskiego o kształtowaniu relacji w grupie młodych ludzi- spektakl nagrodzony na festiwalu Dni Kultury Youtube. Forma spektaklu zachwyci wytrawnych widzów teatralnych.

W naszych przedstawieniach dbamy zawsze o przystępną formę, pamiętając, że dla każdego dziecka kontakt ze sztuką jest ważnym krokiem w rozwoju emocjonalnym i społecznym.

P1160777    sala duża    12088257_785410248248281_2411278559907536438_n

Repertuar dedykujemy  widzom poszukującym ciekawej i mądrej oferty teatralnej. W naszym teatrze swoje miejsce znajduje dramat, komedia, piosenka i poezja.

P1150446 - Kopia sala kameralna „Scena pod 4”

Na Ostrowie Tumskim gramy nie tylko spektakle, ale także prowadzimy teatralne warsztaty, w których udział mogą brać dzieci oraz młodzież. Pokazujemy, że teatr jest jednocześnie tworzeniem sztuki i wytchnieniem od codziennych stresów. Miejscem, w którym warto przełamać lęk do wystąpień publicznych, budować poczucie własnej wartości, nauczyć się poprawnie mówić i rozwijać wyobraźnię.

Zapraszamy na Ostrów Tumski

mapa_teatr_na ostrowie z logo