Aktorzy

Zespół aktorski Teatru na Ostrowie w sezonie 2019

Stefan Brzozowski    Stefan2 - Kopia

Jest siódmym pokoleniem rodziny aktorów, artystów, komediantów. Ciocia Irena była gwiazdą warszawskich rewii.W powojennym Wrocławiu jego dziadek był dyrektorem Teatru Ludowego (Liebich Theater) .Dziesięć lat współpracował z Hansa Theater w Hamburgu. Talent komediowy pozwala mu grać brawurowo komediowe postaci- „ma same komiczne geny”.Jest autorem scenariuszy spektakli teatralnych oraz książek dla dzieci. Wspólnie z Hanną Grzelak – Szafrańską zbudował ideę powstania teatru na Ostrowie Tumskim.

 

Magdalena Mielczyk    

Magdalena Mielczyk, absolwentka wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Aktorka i reżyserka naszego teatru od 7 lat. Debiutowała w spektaklu „Wozacy” Pracowni Teatralnej „Etiuda” działającej przy Starym Teatrze w Bolesławcu. Współtworzyła znany wrocławski studencki teatr Zakład Krawiecki. Gdyby nie została aktorką byłaby … bibliotekarką, dlatego jej ulubiona rola w Teatrze na Ostrowie to mol książkowy ze spektaklu „Tajemnicza biblioteka”. W wolnych chwilach gra w serialach i zajmuje się konferansjerką.

 

Ewelina Niewiadowska          090820130919

Aktorka teatralna.Ukończyła Pedagogikę opiekuńczą z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest instruktorem teatralnym.  Grała w Teatrze Lalek Wrocław, w Teatrze Arka oraz w Pantomimie Wrocławskiej i Pantomimie Olsztyńskiej.

 

Dorota Brzozowska     Dorota Brzozowska

Menadżerka teatru, artystka estradowa. Wieloletnie angaże zagraniczne w teatrach wielu krajów. Jej sceniczny pokaz figur balonowych uważany jest za najlepszy w Europie. W teatrze koncentruje się na prowadzeniu impresariatu i na kontaktach z widzami.  Jest encyklopedią teatru.    

 

Paweł Janyst 12346295_1517852535174897_691689481_n

 

Aktor teatralny i filmowy. Filmy:Kamienie na szaniec,Czas Honoru: Powstanie,

Aktor filmowy i teatralny.

 

Daria Iwan     869969

Aktorka  teatralna i filmowa. Bardzo chętnie odnajduje się w klimatach wokalnych.

 

Karolina Kowalska   zdjęcie- Karolina

Absolwentka Studium aktorskiego oraz Psychologii. Poza pracą w teatrze, łączy swoje dwa zawody prowadząc zajęcia psychoedukacyjne z elementami dramaterapii.

Ariel Osiak  20149010_1551249538259090_436107569_o 

Urodzony aktor, a teatr i film to jego pasja. Od dziecka występował na wrocławskich scenach, a czas wolny poświęcał polskiej kinematografii.

Tomasz Lipka  Tomek Lipka
Tomasz Lipka aktor teatralny, animator kultury. W Teatrze na Ostrowie od 2012 roku z przerwą na jeden sezon. Aktor Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.  W wolnych chwilach reżyseruje filmy, gra w serialach, zajmuje się klaunadą, dubbingiem, jest też lektorem.